PARAFIADA 2018

03-10-2018

 

PARAFIADA 2018

Dzień 8 lipca 2018 r., to początek naszej przygody pod nazwą Parafiada Dzieci i Młodzieży. Wtedy to właśnie wyruszyliśmy wraz z opiekunem panem Tomkiem Zawadą do Warszawy, gdzie od 30 już lat spotyka się młodzież - z różnych zakątków Polski i świata - biorąca udział w Parafiadzie.

Pomysłodawcą tego wydarzenia jest śp. ks. Józef Joniec. Jego osoba jest nam szczególnie bliska, gdyż ksiądz Joniec pochodził z Laskowej. Zginął w katastrofie smoleńskiej, ale żyje wciąż w myślach i sercach tych wszystkich, którym bliska jest Parafiada, zarówno uczestników, jak i organizatorów.

30 Parafiada - tak to już 30 spotkanie - rozpoczęła się w niedzielę od Mszy Św. w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach, po której odbył się koncert zespołu "Full Power Spirit".  Ogólnie program parafiady oparty jest na antycznej triadzie: świątynia, teatr, stadion. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od mszy św., apel był zakończeniem dnia, a w ciągu dnia mnóstwo atrakcji: rozgrywki sportowe i  warsztaty artystyczne, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas spotkania była również możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

My, jako ekipa z Laskowej, zaprezentowaliśmy się całkiem, całkiem...dobrze. Chłopcy zajęli 3, a dziewczyny 2 miejsce w koszykówce, natomiast w piłce siatkowej byliśmy niepokonani - dziewczyny i chłopcy zajęli 1 miejsce.

 Nie sposób nie wspomnieć o pysznym jedzeniu, które po sportowych zmaganiach smakowało wyśmienicie.

Dni mijały szybko i ani się nie obejrzeliśmy, a Parafiada dobiegła końca. Wróciliśmy do domu, ale zabraliśmy ze sobą wspomnienia wielu fajnych chwil, nowe znajomości i niezapomniane wrażenia. No i jeszcze - w wielu z nas pewno dojrzewa już chęć ponownego spotkania - na 31 i kolejnych parafiadach. Dziękujemy więc wszystkim dzięki  którym i z którymi mogliśmy przeżywać wakacyjny czas – Urzędowi Gminy w Laskowej, Księdzu Proboszczowi Andrzejowi Wanatowi oraz Pani dyrektor Monice Miś.

Małgorzata Zelek

Kontakt z nami

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Laskowej

Laskowa 2
34-602 Laskowa

tel.: (18)3333010 
fax: (18)3370833 
zslaskowa@zslaskowa.edu.pl

Galeria prac Uczniów