Kondolencje

28-07-2020

Można odejść na zawsze, by stale być blisko

Ks. Jan Twardowski

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Śp. Pani Dyrektor Marii Woźniak

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnegow Laskowej z bólem serca ż egnają cenionego Nauczyciela, oddanego swej pracy, pełnego pomysłów i inicjatyw, Dyrektora szkoły, ogromnej pasji Wychowawcę wielu pokoleń. Panią Dyrektor zachowamy we wdzięcznej pamięci jako Osobę o dobrym sercu i niezwykłej pogodzie ducha.

Żegnając Panią Dyrektor, wiemy, że nigdy nie zapomnimy tego serdecznego uśmiechu i ciepła, jakim obdarzała każdego. Wchodząc do szkoły, z radością odpowiadała na pozdrowienia wszystkich, nieważne czy to nauczyciel, czy też inny pracownik lub uczeń. Dzisiaj wdzięczni jesteśmy Jej za to, że swą postawą uczyła, co jest miarą człowieczeństwa. Wychowując kolejne pokolenia, nieraz przytaczała myśl Janusza Korczaka: „Godność oznacza, że człowiek jest wartością samą w sobie. Przynależy ona każdemu człowiekowi bez względu na to, kim jest, co zrobił, skąd pochodzi, czym się zajmuje czy ile ma lat. Człowiek jest wart tego, by mógł sam decydować o swoim życiu i rozwoju, celach, które chce osiągać, wyborach, które chce podejmować” – i za tę naukę szczególnie Pani Dyrektor Marii Woźniak jesteśmy dziś wdzięczni. Jej energia będzie zawsze dla nas motywacją  do działania i do wiary w to, co robimy.

Pani Dyrektor, na zawsze pozostanie Pani w naszych sercach i w modlitewnej pamięci.

Laskowa, 28.07.2020 r.