Plac szkolny

23-11-2021

Zakaz wjazdu na plac szkolny był podyktowany tylko i wyłącznie bezpieczeństwem uczniów, gdyż obowiązkiem dyrektora jest takie bezpieczeństwo zapewnić.

Wiele razy dochodziło do bardzo niebezpiecznych sytuacji z udziałem dzieci, co zgłaszali również Rodzice. W ostatnim czasie kierowca wjechał i zniszczył bramę szkolną. Dobrze, że tylko bramę, a nie potrącił czy zabił dziecko, które mogłoby w tej bramie się znaleźć.

Mimo wielokrotnych próśb część Rodziców nie stosowała się do ograniczeń zalecanych na placu szkolnym.

Informuję, iż w uzgodnieniu z Władzami Gminy, Rodzice mogą korzystać z parkingów przy Urzędzie Gminy i Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki, przy których znajdują się oznakowane przejścia dla pieszych.