ROK 2010/2011

 

WAKACJE CZAS ZACZĄĆ! 
Szybko minął kolejny rok szkolny i znów nadeszły oczekiwane przez wszystkich wakacje! Ostatni dzień szkoły jak zwykle rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, którą odprawili Ks. Andrzej Wanat i Ks. Łukasz Opolski. Następnie wszyscy razem udaliśmy się na plac przed szkołą, aby wysłuchać przemówienia Pani Dyrektor. W czasie swojego wystąpienia Pani Dyrektor dokonała podsumowania pracy w kończącym się roku szkolnym, a następnie wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody dla najlepszych uczniów naszej szkoły. Po części oficjalnej każda klasa udała się na krótkie spotkanie z wychowawcami. 

POŻEGNANIE KLAS SZÓSTYCH 
W tym roku Szkołę Podstawową w Laskowej ukończyło 57 szóstoklasistów. Wspólnie razem spotkaliśmy się na uroczystej akademii przygotowanej pod czujnym okiem wychowawców – Pani Agnieszki Szubryt i Pana Wojciecha Karteczki. Część oficjalna tradycyjnie rozpoczęła się od wystąpienia Pani Dyrektor, następnie głos zabrali szóstoklasiści, którzy zaprezentowali nam przygotowany przez siebie program. W uroczystości wzięli również udział rodzice oraz uczniowie klas piątych. Naszym koleżankom i kolegom życzymy wesołych i pełnych przygód wakacji oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

ŚWIĘTO PIEŚNI TAŃCA I MUZYKI LUDOWEJ W SZCZYRZYCU 
Już po raz jedenasty odbyło się w Szczyrzycu Święto Pieśni Tańca i Muzyki Ludowej, dlatego też nie mogło tam zabraknąć naszych Laskowików. W tegorocznym przeglądzie brało udział 14 zespołów, których zadaniem było zaprezentowanie ludowych tańców i pieśni. Święto Pieśni, Tańca i Muzyki Ludowej jest przeglądem zespołów regionalnych, dlatego nie ma przyznawanych miejsc. Zespoły dostają wyróżnienia za to, co szczególnie urzekło komisję oceniającą występy. Jak co roku talent naszego zespołu został doceniony i wróciliśmy 
z nagrodą pieniężną w wysokości 300 złotych. Warto przypomnieć, że zespół od wielu lat prowadzi P. Józef Kołodziej. W zespole tańczy i gra aż 35 osób z klas IV –VI oraz z klas gimnazjalnych. 

SZLAKIEM NAFTY I GAZU W POLSCE 
W dniach od 8 do 10 czerwca klasa 5 „a” wzięła udział w nagrodowej wycieczce „Szlakiem nafty i gazu w Polsce” ufundowanej przez Karpacką Spółkę Gazownictwa. Wycieczka była główną nagrodą w konkursie plastycznym pt. „Gaz ziemny bezpiecznym 
i ekologicznym źródłem energii” oraz „KSG w dialogu ze środowiskiem – ochrona ginącego gatunku rysia karpackiego”. Szczęśliwcom towarzyszyły P. Marzena Stach, P. Dorota Rozum oraz P. Krystyna Grzegorzek. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby uatrakcyjnić wyjazd. Program wycieczki przewidywał zwiedzanie wielu ciekawych miejsc. Odwiedziliśmy Gorlice, Biecz, Iwonicz Zdrój, Krosno, Czarnorzeki, Odrzykoń, Bóbrkę oraz Duklę. Wśród wielu atrakcji największe wrażenie zrobiło na nas Muzeum Ziemi Bieckiej, a w nim ekspozycja poświęcona historii aptekarstwa. Bardzo podobało nam się również Muzeum Podkarpackie w Krośnie, w którym z kolei znajdowała się największa kolekcja lamp naftowych. Gościliśmy także w zamku Kamieniec oraz w Rezerwacie Przyrody Prządki 
w Czarnorzekach. Niezwykle interesującym okazało się również Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce. W czasie wycieczki mogliśmy nie tylko odpocząć, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i miło spędzić czas w gronie przyjaciół, za co bardzo serdecznie dziękujemy Organizatorom!

SPOTKANIE FINALISTÓW I LAUREATÓW 
14 czerwca w Limanowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z najlepszymi uczniami od szkół podstawowych do ponadgimnazjalnych, którzy w kończącym się roku szkolnym osiągnęli sukcesy w konkursach, turniejach i olimpiadach. Liczba nagradzanych z roku na rok się powiększa. W tym roku na spotkanie przybyło 155 uczniów. Wśród nich byli również nasi koledzy: Orzeł Artur - Finalista Małopolskiego Konkursu Biblijnego, Michura Artur - Finalista Małopolskiego Konkursu Biblijnego, Michura Jakub - Finalista Małopolskiego Konkursu Biblijnego. Naszym kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Serdeczne gratulacje należą się również Pani Ewie Kruczek, która włożyła wiele pracy i serca w przygotowanie chłopców do konkursu.

FESTYN INTEGRACYJNY W KORZKWI 
Co roku nasza szkoła bierze udział w organizowanym od lat przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z Nami” festynie integracyjnym w Korzkwi. W tym roku w spotkaniu wzięły udział klasy VI b oraz III b gimnazjum pod opieką Pani Dyrektor Marii Woźniak, Pani Ireny Orzeł oraz Pani Agnieszki Szubryt. Spotkanie jak zwykle przebiegło w bardzo miłej atmosferze na wspólnych tańcach i świetnej zabawie. 
Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” powstało na początku lat 90- tych. Skupia ono grono przyjaciół osób niepełnosprawnych, a szczególnie dzieci i młodzieży. Celem działalności Stowarzyszenia jest całkowicie bezinteresowna pomoc słabszym i potrzebującym, którzy zmuszeni są żyć w innym wymiarze swojej sprawności fizycznej i intelektualnej. Jest nam bardzo miło, że co roku jesteśmy zapraszani do udziału w tym spotkaniu i cieszymy się, że nasza obecność sprawia komuś radość.

WYCIECZEK CZAS… 
Jak co roku, gdy dni stają się coraz cieplejsze, wesoło ruszamy na szkolne wycieczki. Każda klasa już we wrześniu planuje, w którą stronę wyruszy. Dlatego też kiedy tylko słońce mocniej przygrzeje, pakujemy plecaki i ruszamy w drogę. Klasy czwarte zwiedzają Ojców, a w nim przepiękne Muzeum Przyrodnicze, Jaskinię Nietoperzową, zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, Bramę Krakowską i Kościółek „Na Wodzie”. Klasy piąte natomiast udają się na dwudniową wycieczkę w Pieniny. Swoją wędrówkę rozpoczynają w Jaworkach, gdzie spacerując po Wąwozie Homole, podziwiają piękno Pienińskiego Parku Narodowego. W programie wycieczki jest również zwiedzanie pijalni wód w Szczawnicy, zamku w Nidzicy, elektrowni wodnej, zabytkowego kościółka w Dębnie Podhalańskim oraz wyjazd kolejką na Palenicę. Klasy szóste odwiedzają Góry Świętokrzyskie, gdzie spędzają aż trzy dni. Już w drodze zwiedzają Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz ruiny zamku w Chęcinach. Ponadto w programie wycieczki jest również wizyta w klasztorze na Świętym Krzyżu, wspinaczka na Łysicę, wizyta w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz w Parku Jurajskim w Bałtowie. 
Poza wycieczkami autokarowymi nie możemy zapomnieć o tych, w czasie których podziwiamy naszą piękną okolicę, odkrywając na nowo jej urodę i ciesząc się, że mieszkamy w tak urokliwym miejscu. Jest to zawsze czas spędzony w gronie naszych najbliższych przyjaciół i bez względu na to czy wycieczka trwa jeden dzień, czy dłużej, jest dla nas wszystkich niezapomnianym przeżyciem, czasem spędzonym w miłym towarzystwie na nauce i zabawie. 

PARAFIADA 2011 
Co roku 1 czerwca w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Laskowej jest organizowana Parafiada Regionalna. Impreza odbywa się w ramach autorskiego programu stworzonego w 1989 r. przez Zakon Pijarów na bazie starożytnej greckiej triady stadion - teatr - świątynia. Program ten zakłada całoroczny, wielostopniowy system współzawodnictwa i ma na celu przede wszystkim popularyzację oraz upowszechnianie aktywności młodzieży zmierzającej do pełnego i harmonijnego rozwoju jej osobowości. Głównym organizatorem i koordynatorem przebiegu Parafiady w Laskowej jest Pan Tomasz Zawada. 
Tegoroczne spotkanie miało bardziej uroczysty charakter niż zazwyczaj, bowiem był to dzień, kiedy wspominaliśmy naszego rodaka, a jednocześnie współtwórcę Parafiady, Ojca Józefa Jońca. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście, m.in. Prowincjał Zakonu Ojców Pijarów Ojciec Józef Matras, Ksiądz Proboszcz Andrzej Wanat, Ksiądz Katecheta Łukasz Opolski, Wójt Gminy Laskowa Pani Stanisława Niebylska, Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Pani Teresa Szczurowska, Przewodnicząca Rady Gminy Laskowa Pani Ewa Pajor, Kierownik GZOSiP w Laskowej Pani Bożena Chełmecka, Dyrektor GOKSiT w Laskowej Pan Zdzisław Pajor, Sekretarz Urzędu Gminy Pan Jan Orzeł, Radni Rady Gminy Laskowa, rodzeństwo Ojca Józefa Jońca: Pani Maria Siara i Pani Dorota Szczurek oraz Pan Stanisław Joniec, Przedstawicielka Stowarzyszenia Parafiadowego z Warszawy Pani Maria Kujel, a także jego szkolni koledzy - Pan Ryszard Ficoń, Pan Roman Dudek, Pan Tadeusz Zelek, Pan Stanisław Domiter oraz Dyrektorzy szkół z terenu Gminy Laskowa. 
Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od Mszy Świętej, którą koncelebrowali Ksiądz Proboszcz Andrzej Wanat, Ojciec Józef Matras oraz Ksiądz Łukasz Opolski. Po nabożeństwie wszyscy zaproszeni goście udali się na plac przed szkołą, gdzie odbyła się część oficjalna spotkania, która rozpoczęła się krótkim montażem słowno – muzycznym w wykonaniu młodzieży. Następnie Pani Dyrektor Maria Woźniak powitała zebranych gości i odwołując się do biografii Ojca Józefa Jońca, podkreśliła jego inspirującą rolę w kształtowaniu właściwych postaw młodzieży. Z kolei Pani Wójt Stanisława Niebylska w swoim wystąpieniu ze wzruszeniem mówiła o osobistych spotkaniach z Ojcem Józefem Jońcem. Przypomniała zebranym, że był to człowiek wyjątkowo skromny, wrażliwy na potrzeby innych ludzi, gorąco zaangażowany w pracę z młodzieżą, bo wierzył w potencjał, który tkwi w młodym człowieku. 
Głównym punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Ojca Józefa Jońca oraz posadzenie symbolicznego dębu. Warto pamiętać, że właśnie ten rodak był pomysłodawcą i organizatorem akcji sadzenia w Polsce Katyńskich Dębów Pamięci w ramach programu ”Katyń… ocalić od zapomnienia”. Celem tego projektu jest jest posadzenie 21.857 Dębów Pamięci. Każdy z nich ma upamiętniać konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie. W programie uczestniczą głównie szkoły, ośrodki wychowawcze, drużyny harcerskie, ale także urzędy gmin, starostwa powiatowe oraz inne instytucje i organizacje. 
Po części oficjalnej rozpoczęły się rozgrywki sportowe, w których udział wzięli reprezentanci wszystkich szkół z terenu Gminy Laskowa. Młodzi sportowcy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Próbowali swoich sił w kilkunastu konkurencjach. Zgodnie z tradycją współzawodnictwo między drużynami przebiegało w duchu sportowej rywalizacji i było czasem wyśmienitej zabawy dla dzieci i młodzieży. 
Wyniki rozgrywek sportowych: 
SZKOŁA PODSTAWOWA: 
piłka nożna chłopców 
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ujanowicach 
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Laskowej 
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jaworznej 
mini siatkówka dziewcząt 
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krosnej 
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Laskowej 
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ujanowicach 
mini siatkówka chłopców 
I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krosnej 
II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Laskowej 
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ujanowicach 
tenis stołowy dziewcząt 
I miejsce Paulina Zelek (Jaworzna) 
II miejsce Maria Surdziel (Jaworzna) 
III miejsce Agnieszka Krzyżak (Żmiąca) 
tenis stołowy chłopców 
I miejsce Maciej Krzyżak (Żmiąca) 
II miejsce Wojciech Czech (Kamionka Mała) 
III miejsce Wojciech Salabura (Żmiąca) 
ringo dziewcząt 
I miejsce Edyta Janas (Jaworzna) 
II miejsce Renata Matras (Laskowa) 
III miejsce Magdalena Waligóra (Sechna) 
ringo chłopców 
I miejsce Szymon Grzegorzek (Kamionka Mała) 
II miejsce Karol Szkarłat (Jaworzna) 
III miejsce Jakub Pławecki (Żmiąca) 
biegi przełajowe dziewcząt 
I miejsce Iwona Zelek (Laskowa) 
II miejsce Agnieszka Tokarz (Żmiąca) 
III miejsce Klaudia Śmiałek (Ujanowice) 
biegi przełajowe chłopców 
I miejsce Michał Kiławiec (Ujanowice) 
II miejsce Szymon Klimek (Sechna) 
III miejsce Michał Bukowiec (Żmiąca) 
W czasie Parafiady odbył się również Konkurs wiedzy o Janie Pawle II. Organizatorką konkursu jest Pani Ewa Kruczek. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Wyniki konkursu: 
SZKOŁA PODSTAWOWA: 
I miejsce Zelek Justyna (Laskowa) 
II miejsce Artur Orzeł (Laskowa) 
III miejsce Anna Tokarz (Jaworzna) 
Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

CZYSTSZA LASKOWA 
3 czerwca miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu recyklingowego zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Organizatorką konkursu była Pani Agnieszka Szubryt. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-VI i trwał od września do maja. Wszyscy chętni mogli przynosić puszki aluminiowe, które zbierane były przez wyznaczone osoby i dokładnie liczone. Konkurs okazał się dużym sukcesem, ponieważ łącznie wzięło w nim udział 21 osób, które w sumie zgromadziły 48 227 puszek!!! Zebrane puszki zostały posegregowane i przewiezione do zakładu recyklingowego KOBA w Wielkiej Wsi. Wszyscy, który wzięli udział w konkursie, otrzymali nagrody. Zwycięzcy nagrodzeni zostali odtwarzaczami MP4 (I i II miejsce) i MP3 (III miejsce). Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci piłek, gier i słodyczy. 
A oto wyniki konkursu: 
I miejsce DAWID ORZEŁ (2a) - 11630 sztuk 
II miejsce JADWIGA KUKLA (1b) - 11406 sztuk 
III miejsce KAMIL JELONEK (3b) - 8306 sztuk 
IV miejsce MICHAŁ KUKLA (3a) – 5485 sztuk 
V miejsce PAWEŁ KRYJOMSKI (5a) – 3708 sztuk 
VI miejsce TERESA ZIMIRSKA (6b) - 3005 sztuk 
VII miejsce TOMASZ ZELEK (2a) - 930 sztuk 
VIII miejsce WIKTORIA PAPIEŻ (1b) – 765 sztuk 
IX miejsce KONRAD SŁOWIŃSKI (1b) - 710 sztuk 
X miejsce JOANNA TROJAN (4a) - 700 sztuk

VIII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY 
Dnia 19.05.2011r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Laskowej odbył się VIII Gminny Konkurs Ortograficzny klas I-III „Mały mistrz ortografii” pod hasłem: „Walczymy z bykami”. 
Przewodnim mottem konkursu była myśl Janusza Korczaka „Źle mówić lub pisać, to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją budowali.” 
W konkursie wzięło udział 7 dwuosobowych drużyn ze wszystkich szkół Gminy Laskowa - Laskowa, Ujanowice, Jaworzna, Kamionka Mała, Żmiąca,, Laskowa, Sechna, Krosna. 
Uczniowie mieli do wykonania 10 różnego rodzaju zadań z trudnościami ortograficznymi. Najwięcej punktów można było uzyskać za dyktando, z którym najmłodsi uczniowie świetnie sobie poradzili. Uczniowie z Jaworznej zdobyli 155 punktów, niewiele mniej uzyskała drużyna z Ujanowic. Trzecie miejsce z ilością 149,5 punków zajęła szkoła z Laskowej, którą reprezentowały uczennice klas trzecich: Katarzyna Zelek i Katarzyna Gołąb. 
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz nagrody rzeczowe w postaci maskotek, koszulek, portfelików. 
Nagrody oraz cała impreza mogła się odbyć dzięki sponsorom /p. Ewa i Piotr Pajor, p. Maria i Henryk Jędrzejek, Bank Spółdzielczy, p. Kazimierz Garbacz, p.Barbara i Jan Stanisławczyk, p. Krzysztof Chełmecki, Właściciele delikatesów „Centrum”, p. Sonia i Ryszard Stryczek, p. Tadeusz Rosiek, p. Wiesław Gądek. 
Nad całością czuwały i przygotowały konkurs: mgr Krystyna Grzegorzek, mgr Grażyna Gutowicz, mgr Bożena Orzeł.

"MAM TALENT - ROK 2011 ROKIEM ODKRYWANIA TALENTÓW" 
Tegoroczne obchody Święta Szkoły rozpoczęliśmy tradycyjnie od Mszy Św., którą odprawił Ks. Proboszcz, następnie wszyscy razem udaliśmy się na plac przed szkołą, aby stamtąd rozpocząć przemarsz ulicami Laskowej. Każda klasa niosła wcześniej przygotowany transparent, który związany był z tegorocznym hasłem: "MAM TALENT - ROK 2011 ROKIEM ODKRYWANIA TALENTÓW". Po skończonym przemarszu zebraliśmy się na szkolnym boisku. Głos zabrała Pani Dyrektor, która wyróżniła nasze szkolne talenty, wymieniając nazwiska tych, którzy w tym roku szkolnym osiągnęli sukcesy w różnego rodzaju konkursach i zawodach. Następnie mięliśmy przyjemność obejrzeć montaż słowno – muzyczny przygotowany przez klasę II b pod czujnym okiem P. Adriana Kowalewskiego. Kolejnym punktem programu były występy poszczególnych klas gimnazjum, których zadaniem było zaprezentowanie klasowego talentu. Komisja oceniająca miała trudne zadanie, ponieważ poziom był bardzo wysoki. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa II a gimnazjum. Na zakończenie odbył się mecz piłki nożnej, który uświetnił występ szkolnego zespołu cheerleaderek Spotkanie skończyło się poczęstunkiem ufundowanym przez Radę Rodziców.

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA 
5. maja spotkaliśmy się na apelu poświeconym 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel został przygotowany przez klasę VI a pod opieką P. Wojciecha Karteczki. Szóstoklasiści przypomnieli nam o ważnym wydarzeniu w historii naszego kraju jakim było uchwalenie Konstytucji. 

" By uczcić Papieża trzeba dobrać słowa 
O Jego wielkości i pracy codziennej 
O Jego wysiłku i miłości niezmiennej. 
Tę wielkość Papieża dobrocią się mierzy 
Bo do grona Błogosławionych Jan Paweł II należy"
 
Tymi słowami członkowie Szkolnego Koła Caritas w przeddzień beatyfikacji naszego ukochanego Sługi Bożego Jana Pawła rozpoczęli montaż słowno-muzyczny przygotowany dla społeczności szkolnej klas O-VI, którego głównym bohaterem był nasz Papież. Pośród znanych i bliskich sercu piosenek, które kiedyś śpiewał Jan Paweł II, uczniowie przypomnieli życie wielkiego Polaka - Jego dzieciństwo, lata młodzieńcze, lata kapłaństwa i cały pontyfikat wraz z Jego dorobkiem. Na koniec podając sobie ręce i całym sercem pełni radości zaśpiewaliśmy ulubioną piosenkę Abba Ojcze.

WIEM WIĘCEJ O JANUSZU KORCZAKU 
29. kwietnia odbył się w naszej szkole coroczny konkurs wiedzy o Januszu Korczaku. Konkurs przygotowany została przez P. Agnieszkę Szubryt. Wzięli w nim udział uczniowie z klas IV –VI. Poszczególne klasy reprezentowali: 
IV a – Justyna Zelek, Dagmara Serafin, Sylwia Domiter 
VI b – Natalia Frączek, Katarzyna Młynarczyk, Olimpia Świerzowska 
V a – Beata Rozum, Martyna Tokarczyk, Weronika Michura 
V b – Justyna Rosiek, Łukasz Zelek, Aleksandra Sajdak 
VI a- Łucja Piechura, Justyna Orzeł, Justyna Jędrzejek 
VI b – Natalia Nowak, Patrycja Dudek, Patrycja Florek 
Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszy etapie zadaniem przedstawicieli poszczególnych klas było udzielenie odpowiedzi na 6 pytań dotyczących życia i twórczości Janusza Korczaka. W drugim etapie wybrani z klasy uczniowie recytowali wiersze o naszym Patronie, a następnie każda klasa prezentowała przygotowane przez siebie transparenty. Wszyscy uczestnicy bardzo solidnie przygotowali się do konkursu i poziom był bardzo wysoki. A oto końcowe wyniki: 
I miejsce – klasa VI a (36 pkt.) 
II miejsce – klasa V b (33,5 pkt.) 
III miejsce – klasa IV a (33 pkt.) 
IV miejsce – klasa V a (32,5 pkt.) 
V miejsce – klasa V b (27 pkt.) 
VI miejsce klasa IV b (26 pkt.) 
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!

DZIEŃ ZIEMI 
22. kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi – robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza, i bezpieczniejsza dla wszystkich. Po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. 
Co roku w naszej szkole organizowany jest apel z okazji Dnia Ziemi. W tym roku występ przygotowali uczniowie z klasy V b pod opieką P. Katarzyny Lisek. Mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynia się do tego, aby nasza Ziemia była piękniejsza.

APEL WIELKANOCNY 
Jak co roku tuż przed Świętami Wielkanocnymi spotykaliśmy się na apelu, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się symbolicznym jajkiem. Część artystyczna tym razem została przygotowana przez klasę V a pod opieką P. Renaty Dudziak. Po bardzo pięknym występie piątoklasistów Pani Dyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnym gronie.

Z WIZYTĄ W BANKOWYM SKARBCU 
Już po raz siódmy krakowski oddział NBP zapraszał na dni otwarte. W tym roku i my skorzystaliśmy z tego zaproszenia. 13 kwietnia klasa VI a wraz z wychowawcą Panem Wojciechem Karteczką oraz z Panią Wicedyrektor Martą Kogutowicz udała się na ciekawą lekcję historii (i nie tylko) do krakowskiego oddziału NBP. W czasie tego spotkania szóstoklasiści mieli okazję poznać historię, funkcję i rolę NBP, historię pieniądza na świecie i w Polsce, dawne i współczesne techniki mennicze, zobaczyć jak wygląda liczenie i sortowanie polskich pieniędzy, jakie czynności wykonują pracownicy skarbca i wreszcie bankowy skarbiec. Największym zainteresowaniem cieszyły się jak zawsze oryginalna sztaba złota, które można było dotknąć i podnieść. Po spotkaniu w bankowym skarbcu, klasa udała się na lekcję historii na Wawel. To była bardzo ciekawa i na pewno niezapomniana przygoda. 

SPRAWDZIAN DLA KLAS SZÓSTYCH 
5. kwietnia 57 szóstoklasistów z naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego sprawdzianu wiedzy podsumowującego naukę w szkole podstawowej. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły. Sprawdza on opanowanie wiadomości i umiejętności określonych w standardach wymagań egzaminacyjnych. Są to umiejętności w zakresie: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. 

POŚWIECENIE TABLICY UPAMIĘTNIAJĄCEJ ROCZNICĘ ŚMIERCI OJCA JÓZEFA JOŃCA 
10. kwietnia 2011 r. w pierwszą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem odbyła się Msza Święta, w czasie której miało miejsce uroczyste poświęcenie tablicy upamiętniającej śmierć Ojca Józefa Jońca, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu. 

WIELKI FINAŁ KONKURSU KALIGRAFICZNEGO "BAKAŁARZ 2011" W BOCHNI 
We wrześniu 2010 dwie klasy pierwsze z naszej szkoły postanowiły wziąć udział w konkursie kaligraficznym "Bakałarz 2011" organizowanym przez wydawnictwo "Promyczek Dobra". Klasa I a pod okiem wychowawczyni Justyny Jędrzejek oraz klasa I b pod kierunkiem Krystyny Grzegorzek. Na pierwszym zebraniu rodzice klasy I b zostali poinformowani i zapoznani z regulaminem tegoż konkursu. Wszyscy uczniowie przystąpili do pracy na ćwiczeniem zadań konkursowych, które ukazywały się w promyczku przez 5 kolejnych miesięcy (od października do lutego). Frekwencja na zajęciach kółka kaligraficznego-artystycznego prowadzonego przez panią Grzegorzek była imponująca. Etap szkolny w klasie I b ukończyło 14 dzieci i tyleż prac zostało wysłanych do Nowego Sącza. Czekanie na wyniki było bardzo długie, gdyż z 700 prac, które wpłynęło do redakcji, komisja miała nie lada problem z wyłonieniem finalistów. Wielka radość zapanowała w klasie kiedy okazało się, że mamy czterech finalistów a klasa I a dwóch. 12 kwietnia był długo wyczekiwanym dniem dla całej szóstki dzieci z naszej szkoły. Wśród nich znalazły się: 
Kopeć Edyta 
Kulig Aneta 
Paruch Wiktoria 
Pławecka Kinga 
Waligóra Jakub 
Zelek Gabriela 
W tym właśnie dniu cała szóstka wraz z panią Krystyną Grzegorzek oraz mamą Wiktorii udała się do Kopalni soli w Bochni, gdzie odbył się ogólnopolski finał tego konkursu. Z 77 finalistów do finału zgłosiło się 50 dzieci z całej Polski. Na miejscu każdy finalista losował różaniec z numerkiem, który naklejał na swoją pracę finałową. W czasie gdy dzieci pisały, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w konferencji prowadzonej przez ks. Andrzeja Mulkę. Potem wszyscy mieli możliwość zwiedzenia najstarszej kopalni w Polsce. O godzinie 15.00 nastąpiło ogłoszenie wyników. Wielka radość i miłe zaskoczenie nastąpiło, kiedy ogłaszano wyniki. Specjalne wyróżnienie zdobyła Gabriela Zelek z naszej szkoły a tytuł Mistrza "Bakałarza 2011" Wiktorii Paruch. Wzruszeniom i emocjom nie było końca. Wiktoria jest pierwszą finalistką, która zdobyła maksymalną ilość punktów 45, a jej szczęśliwy numer to 22. 
Ponadto każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek ufundowany przez organizatorów. W tym miejscu należą się wielkie podziękowania i słowa uznania dla ks. redaktora i wszystkich organizatorów tego konkursu, który był dopracowany pod każdym szczegółem. Wielką niespodzianką był też występ muzyczny zespołu "Promyczki" na zakończenie imprezy w kopalni soli w Bochni.Podziękowanie kierujemy też do naszego Ks. proboszcza, który zaopatrywał uczniów w Promyczki, oraz rodziców dzieci klas pierwszych, którzy chętnie kupowali to czasopismo dla swoich pociech. 
Opracowała Krystyna Grzegorzek

SZKOLNE KOŁO CARITAS PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W LASKOWEJ 
W naszej szkole dnia 16 lutego 2011r. zostało powołane Szkolne Koło Caritas Diecezji Tarnowskiej. Koło jest katolicką organizacją uczniowską, która włącza się na zasadzie wolontariatu w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas. Celem działalności Koła jest kształtowanie u uczniów postawy miłości chrześcijańskiej oraz praktykowanie, szczególnie w środowisku szkolnym, przykazania miłości bliźniego. 
W sprawach wychowawczych i organizacyjnych opiekę nad Kołem powierzono Pani Ewie Kruczek zaś opiekę duchową przyjął Ksiądz Proboszcz Andrzej Wanat. Dzieci zgłosiły chęć przystąpienia do Koła i zapoznały się szczegółowo z regulaminem. Na pierwszym spotkaniu członkowie jednomyślnie wybrali Zarząd SKC, a także ustaliły wstępny plan działania na najbliższą przyszłość. Warto wspomnieć, że jesteśmy „najmłodszym” 139 Kołem Caritas. 
W porozumieniu z Dyrektorem Caritas Diecezji Tarnowskiej ustalono na dzień 24 marca 2011 r. uroczyste spotkanie Koła i całej społeczności szkolnej na Mszy świętej połączone z wręczeniem legitymacji i oficjalnym zainaugurowaniem jego działalności. 
Całej uroczystości przewodniczył Zastępca Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej Ks. Piotr Grzanka, który wygłosił piękne słowa o potrzebie miłości względem bliźniego, opowiadając nam o Uli i Łukaszu – chorych dzieciach objętych opieką Caritasu. Ten wzięty z życia przykład ma nas uwrażliwić na niesienie pomocy potrzebującemu zawsze i wszędzie. Na zakończenie Ks. Piotr złożył na ręce Pani Dyrektor Marii Woźniak gratulacje i wyrazy uznania za inicjatywę utworzenia SKC. Następnie miało miejsce uroczyste wręczenie legitymacji członkowskich SKC.

VIII POWIATOWY KONKURS POEZJI KS. JANA TWARDOWSKIEGO 
10. marca w naszej szkole odbył się VIII Powiatowy Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego. W tym roku organizatorem tej imprezy była Pani mgr Małgorzata Oleksy. Tak jak w latach ubiegłych współorganizatorem był także Gminny Ośrodek Kultury 
w Laskowej. Główny patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Limanowej. 
Specjalnym gościem była Sylwia Zelek ze Żmącej, która otwarła konkurs śpiewając wiersz ks. Twardowskiego Śpieszmy się kochać ludzi. 
Tegoroczną edycję konkursu rozstrzygnięto w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe 
i gimnazja. W sumie komisja konkursowa w składzie: Dyrektor MBP w Limanowej Halina Matras, Dyrektor LDK Stanisława Obrzut, Dyrektor GOK w Laskowej Zdzisław Pajor, Dyrektor ZS w Laskowej Maria Woźniak, ks. Proboszcz z Laskowej Andrzej Wanat, przesłuchała 41. uczestników z powiatu limanowskiego. 
W konkursie wzięła udział nasza koleżanka Sylwia Domiter z klasy IV a. Sylwia prezentowała utwór ks. Twardowskiego pt. Pożegnanie wiejskiej parafii. 

WALENTYNKOWA POCZTA ZAKOCHANYCH 
14. lutego w naszej szkole jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował walentynkową pocztę zakochanych. Wszyscy mieli możliwość wysłania kartki do swojej sympatii. Jak zwykle listonosz miał mnóstwo pracy;-)

KARNAWAŁ W PEŁNI 
Jak co roku o tej porze odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Wszyscy świetnie się bawili i prawie nikt nie podpierał ścian. W czasie zabawy odbył się konkurs na najciekawsze przebranie. Każda klasa wytypowała swojego przedstawiciela, który reprezentował ją w czasie konkursu. Jak zwykle było mnóstwo śmiechu i radości. 

KONKURS KARPACKIEJ SPÓŁKI GAZOWNICTWA I GAZETY KRAKOWSKIEJ 
21. stycznia w tarnowskiej siedzibie Karpackiej Spółki Gazownictwa odbyła się gala finałowa konkursu ogłoszonego przez KSG i Gazetę Krakowską pt. „Gaz ziemny bezpiecznym 
i ekologicznym źródłem energii" oraz „KSG w dialogu ze środowiskiem - ochrona ginącego gatunku rysia karpackiego". Na konkurs wpłynęły 372 prace plastyczne, w tym z naszej szkoły 28 prac przygotowanych przez uczniów z klasy V a. W nagrodę nasze koleżanki i koledzy pojadą na trzydniową wycieczkę "Szlakiem nafty i gazu w Polsce", którą w całości sfinansuje KSG. Nad przygotowaniem konkursowych rysunków czuwała Pani mgr Dorota Rozum. 

SPOTKANIE EMERYTOWANYCH NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW 
11 stycznia odbyło się po raz drugi spotkanie Nauczycieli i Pracowników, którzy kiedyś pracowali w naszej szkole, a dzisiaj są już na emeryturze. Nad przygotowaniem całości imprezy czuwała P. Bożena Orzeł, która dodatkowo samodzielnie wykonała przepiękne anioły dla wszystkich zaproszonych Gości. 
Część artystyczną przygotowały z uczniami P. Katarzyna Sułkowska i P. Monika Sułkowska

ŚWIĄTECZNYCH SPOTKAŃ CZAS… 
Jak co roku o tej porze mieliśmy okazję spotkać się na świątecznym apelu. Tym razem przedstawienie z tej okazji przygotowali uczniowie z klasy IV b pod opieką Pani Katarzyny Sułkowskiej. Po występie czwartoklasistów świąteczne życzenia złożyła Pani Dyrektor i podzieliła się opłatkiem z przedstawicielami poszczególnych klas. Spotkanie jak zwykle zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

MIKOŁAJKI 
Jak co roku 6 grudnia wszyscy uczniowie czekali na Mikołaja. Nawet Ci, którzy trochę narozrabiali też po cichu liczyli na mały podarunek. W tym roku Mikołaj nas nie zawiódł i zjawił się z samego rana. Wraz ze swoją świtą odwiedził każdą klasę i wszyscy uczniowie otrzymali od niego słodki upominek.

OGÓLNOPOLSKA WIGILIA KORCZAKOWSKA W ELBLĄGU 
Coroczne spotkania na Ogólnopolskiej Wigilii Korczakowskiej są okazją do upamiętnienia postaci naszego Patrona - Janusza Korczaka oraz integracji dzieci i młodzieży z całej Polski. Tegoroczna Wigilia Korczakowska odbyła się w Elblągu. Organizatorem uroczystości był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka. Spotkanie to jest wieloletnią tradycją Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. Do Elbląga pojechała grupa dzieci i młodzieży pod opieką Pani Dyrektor, Marii Woźniak oraz Pani Marty Kogutowicz. Uroczystość miała miejsce 3 grudnia. Rozpoczęła się od występu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2, którzy wraz ze swoimi opiekunami przygotowali bardzo piękny program świąteczny pt. „Czas pojednania”. Nasi reprezentanci również uświetnili to spotkanie koncertem kolęd i pastorałek. Pojawił się również Św. Mikołaj, który podarował wszystkim słodkie upominki. Po części artystycznej był czas na składanie sobie życzeń, wspólną wieczerzę i długie rozmowy…

ANDRZEJKI 
25 listopada odbyły się w naszej szkole andrzejki. Samorząd Szkolny jak zwykle przygotował wiele atrakcji, m.in. salon wróżb, konkurs na najlepsze przebranie czy konkurs taneczny. Chętnych do zabawy jak zwykle nie brakowało. Nikt nie podpierał ścian i wszyscy w radosnym nastroju spędzili ten czas.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI MARII KONOPNICKIEJ W JAWORZNEJ 
Gminny Konkurs Recytatorski w Jaworznej jest organizowany już od sześciu lat. Również w tym roku wzięliśmy w nim udział. W wyniku szkolnego etapu wyłonione zostały cztery reprezentantki naszej szkoły. Były to: Wiktoria Paruch z klasy I b, Paulina Rozum z klasy II, Sylwia Domiter z klasy IVa oraz Beata Rozum z klasy Va. 24 grudnia dziewczynki pod opieką Pani Ewy Kruczek udały się do Szkoły Podstawowej w Jaworznej, gdzie miał miejsce etap gminny. Konkurs jak zwykle przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Wśród naszych reprezentantek najlepsze - trzecie miejsce zajęła Sylwia Domiter, niemniej jednak praca wszystkich uczestniczek została doceniona i nagrodzona. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ORLIK 2012 
Dnia 16 listopada odbyło się w naszej szkole otwarcie kompleksu boisk sportowych wybudowanych w ramach programu Moje boisko - Orlik 2012. Uroczystość rozpoczęła się przecięciem wstęgi na bramach nowego boiska przez Panią Dyrektor, Panią Wójt oraz przedstawiciela uczniowskiej społeczności. Po poświęceniu obiektów goście udali się na salę gimnastyczną, gdzie miała miejsce druga część uroczystości. Po przemówieniach przybyłych gości, rozpoczęła się część artystyczna. Swoje umiejętności zaprezentował szkolny zespół chirliderek, zespół taneczny oraz szkolna grupa wokalno – taneczna Laskowiki. 

XIII MŁODZIEŻOWY RAJD „SZLAKIEM CMENTARZY I WOJNY ŚWIATOWEJ - JAK ONI W 1914 ROKU” 
W dniach 10 – 11 listopada odbył się XIII Młodzieżowy Rajd „Szlakiem cmentarzy I wojny światowej - Jak Oni w 1914 roku” , organizowany przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej. 
W trzynastej edycji rajdu naszą szkołę reprezentowały cztery drużyny, w tym jedna ze szkoły podstawowej. W skład drużyny „Maminki” wchodzili: Kinga Matląg, Iwona Zelek, Ewelina Dudzik, Justyna Jędrzejek, Asia Jędrzejek, Justyna Stach, Bernadeta Michura, Łucja Piechura, Patryk Kukla, Krystian Kukla, Grzesiek Zelek, Dominik Jonik oraz Rafał Grzegorzek. Opiekunem grupy był Pan Wojciech Karteczka. 
Uczestnicy wybrali trasę numer cztery prowadzącą z Limanowej przez Korab do Laskowej, a stąd przez Jabłoniec do Rozdziela, a następnie do Żegociny, gdzie odbyło się okolicznościowe spotkanie uczestników, konkurs poezji i pieśni patriotycznej. 
Oficjalne zakończenie raju miało miejsce 11 listopada na Jastrząbce, gdzie odprawiona została Msza Święta oraz ogłoszono wyniki konkursu. Trzynastka okazała się dla Muminków bardzo szczęśliwa, ponieważ nasi reprezentanci zajęli I miejsce.

WOLNOŚĆ ZAKWITŁA W LISTOPADZIE… 
Listopad to miesiąc szczególny, czas wspomnień o naszych bliskich, których już nie ma z nami… To także czas wspomnień dotyczących wydarzeń ważnych dla historii naszego kraju. Co roku wracamy pamięcią do wydarzeń z 1918 r., kiedy to po 123 latach nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Z tej okazji uczniowie klas szóstych pod opieką Pani Marii Tajduś przygotowali akademię dla uczczenia tej rocznicy. Uczennice recytowały wiersze, a szkolny chór pod opieką Pani Małgorzaty Wygody wzbogacił występ pięknymi pieśniami. 

WCZORAJ I DZIŚ GMINY LASKOWA 
4 listopada odbył się po raz kolejny konkurs pt. „Wczoraj i dziś Gminy Laskowa”. W tym roku naszymi reprezentantkami były uczennice z klasy V a - Martyna Tokarczyk i Beata Rozum. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu Gminy Laskowa. Konkurs składał się z II etapów. W pierwszym uczniowie prezentowali swoje prace, natomiast druga część polegała na sprawdzeniu wiedzy dotyczącej przeszłości i teraźniejszości naszej Gminy. Prace oceniane był przez komisję w składzie: Pani Grażyna Prusak, Pani Bożena Chełmecka i Pan Zdzisław Pajor. Nasze koleżanki zdobyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

SPOTKANIE Z PANEM PAWŁEM ZYGMUNTEM 
26 października w naszej szkole mieliśmy okazję gościć polskiego łyżwiarza, olimpijczyka, wielokrotnego mistrza kraju Pana Pawła Zygmunta. Spotkanie to było częścią akcji “Zostań Olimpijczykiem”, której propagatorami są m.in. Pan Paweł Zygmunt, jego żona, oraz firma Samsung. Głównym założeniem tej akcji jest popularyzacja idei sportowej rywalizacji i ducha olimpijskiego wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań. 
Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał nam o historii igrzysk olimpijskich, ich idei oraz własnych doświadczeniach. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali, tym bardziej, że na początku spotkania ogłoszony został konkurs, którego zwycięzca miał otrzymać cenną nagrodę – telefon komórkowy. Jak się później okazało szczęśliwym zdobywcą nagrody stał się Kacper z klasy IV b. 

SPOTKANIE Z POETĄ 
Po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole poetę, pisarza Pana Adama Fajfera. Spotkanie odbyło się 25 października i wzięli w nim udział uczniowie z klas IV-VI. Pan Fajfer przybliżył nam swoją twórczość oraz opowiadał o zawodzie, który wykonuje. Na co dzień pisarz mieszka w Gorzeniu Górnym, jest absolwentem UJ w Krakowie. Pisze wiersze, opowiadania, fraszki, bajki dla dzieci. Podczas spotkania poeta opowiadał o swoich zainteresowaniach literaturą, wspominał dzieciństwo, swoją rodzinę, Karola Wojtyłę, którego miał okazję poznać osobiście. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję zadać pytania, na które autor chętnie odpowiadał, nawiązując często do swoich wierszy.

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE 
13 października w naszej szkole miały miejsce uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wspólne spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, która powitała Nauczycieli oraz Gości z Niemiec. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyła nagrody za wyróżniającą się pracę. 
W tym dniu Grono Pedagogiczne zostało również zaproszone na program artystyczny przygotowany przez uczniów z klas II b i II c gimnazjum pod opieką Pani Edyty Leśniak oraz Pani Anny Guzik. Jak co roku do życzeń dołączyli się także uczniowie. W ich imieniu przedstawiciele SU złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia. Tradycyjnie do życzeń dołączony został słodki upominek przygotowany przez Samorządy Uczniowskie oraz Spółdzielnię Uczniowską.

GOŚCIE Z NIEMIEC 
Od 2008 roku nasza szkoła prowadzi wymianę listowną między dziećmi z klas czwartych, a dziećmi z Katholic Schule Farmsen w Hamburgu. Wymiana ta ma na celu poszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu wykorzystywania języka angielskiego, gdyż listy pisane są tym właśnie języku. 
11 października 2010 roku mieliśmy przyjemność gościć dwoje zaprzyjaźnionych nauczycieli z Niemiec - Renate Mies i Thomasa Birgfelda. Goście przebywali w naszej szkole trzy dni. Obserwowali i prowadzili lekcje. Opiekowała się nimi Pani Agnieszka Szubryt, która jednocześnie zajmuje się całym projektem współpracy. 
Nauczyciele naszej szkoły gościli Renate i Thomasa na swoich lekcjach, umożliwiając tym samym porównanie metod i technik nauczania. Goście obserwowali między innymi zajęcia 
z języka polskiego, języka angielskiego, muzyki, plastyki, wychowania fizycznego oraz zajęcia w klasach nauczania zintegrowanego. 
12 października Renate i Thomas zostali zaproszeni na ślubowanie klas pierwszych, które odbywało się w tego dnia w naszej szkole. Podziwiali występy dzieci i wymieniali doświadczenia zawodowe z organizatorkami ślubowania: Panią Krystyną Grzegorzek, Panią Marią Biedroń oraz Panią Justyną Jędrzejek. 
Na zakończenie swojego pobytu u nas Renate i Thomas zostali zaproszeni na akademię 
z okazji Dnia Nauczyciela, zorganizowaną przez uczniów klas II b i II c gimnazjum pod czujnym okiem Pani Anny Guzik oraz Pani Edyty Leśniak. 
Na pożegnanie Goście podziękowali nam za możliwość pobytu u nas i zapewnili 
o dalszej współpracy. Odebrali także prezenty, które nasi uczniowie wykonali dla nich oraz pamiątki przygotowane przez Urząd Gminy. 
Czas spędzony z gośćmi z Hamburga, zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów naszej szkoły, był wspaniałym i nowym doświadczeniem, które na pewno zaowocuje w dalszych kontaktach. 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 
Dnia 20 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Startowało w nich siedmiu kandydatów z klas IV – VI. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja w składzie: Anna Dudek, Teresa Zimirska oraz Monika Guzik. Po podliczeniu głosów okazało się, że nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Grzegorz Zelek z klasy VI a, który zdobył 44 głosy. Jego zastępcą została Justyna Stach (VIa) , zdobywając 37 głosów. Pozostali kandydaci otrzymali: Łukasz Zelek (Vb) - 30 głosów, Justyna Jelonek (VIb) - 25, Martyna Sławęta (IVa) - 15, Beata Rozum (Va)- 15 oraz Olimpia Świerzowska (IVb) - 9. 

ŚMIECIOWY BIZNES 
Co roku klasy piąte mają okazję wziąć udział w wycieczce do zakładu zajmującego się recyklingiem puszek aluminiowych, a dokładnie przygotowaniem tych puszek do dalszej obróbki. Zakład KOBA, do którego się udaliśmy, ma swoją siedzibę w Wielkiej Wsi. Tym razem zawieźliśmy rekordową ilość puszek zebranych wspólnie z uczniami gimnazjum. Jak się potem okazało, było ich aż 230 kilogramów! Jednak dla nas najważniejsza nie była ich ilość, ale możliwość zobaczenia na własne oczy, co się z nimi dzieje od chwili wrzucenia na taśmę do segregacji, aż do momentu wysłania ich do innego zakładu. W ciągu tej niezwykłej lekcji wiele się dowiedzieliśmy, a przy okazji zamieniliśmy śmieci na… pieniądze, które zostaną przeznaczone na działalność Samorządu Uczniowskiego.

NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY 
Dnia 13 września mieliśmy okazję wziąć udział w niezwykłej lekcji – lekcji przyrody na żywo. Była ona poświęcona wężom. Jak wiadomo, gady te nie cieszą się zbytnią popularnością wśród ludzi. Jednak tym razem tak nie było. Ci nietypowi goście bardzo nam się spodobali. Mało kto z nas miał wcześniej okazję widzieć na żywo tak piękne okazy. Ciekawie przeprowadzony wykład, możliwość zobaczenia na własne oczy, a nawet dotknięcia boa dusiciela czy boa tęczowego, sprawiły, że lekcja ta na długo zostanie nam w pamięci.

WAKACJE, WAKACJE I… PO WAKACJACH! 
Szybko dobiegły końca kolejne wakacje. Wypoczęci i pełni zapału wróciliśmy do szkoły po dwumiesięcznej przerwie. Jak zwykle ten dzień rozpoczął się od Mszy Świętej, po której wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie miała się odbyć część oficjalna. Tradycyjnie powitała nas Pani Dyrektor. Głos zabrała również Pani Wójt, która wręczyła akty nadania awansu zawodowego Pani Katarzynie Sułkowskiej, Pani Małgorzacie Oleksy oraz Pani Katarzynie Lisek. Wręczone zostały również podziękowania za wieloletnią pracę w naszej szkole. Nagrody jubileuszowe otrzymały: Pani Bogusława Rosiek, Pani Ewa Kruczek, Pani Dorota Rozum, Pani Mariola Zapiór oraz Pani Bożena Orzeł. 
Na zakończenie uroczystości uczniowie z klas piątych zaprezentowali krótki montaż słowno – muzyczny. Po części oficjalnej udaliśmy się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. 
Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie nam wiele okazji do zadowolenia. 

Kontakt z nami

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Laskowej

Laskowa 2
34-602 Laskowa

tel.: (18)3333010 
fax: (18)3370833 
zslaskowa@zslaskowa.edu.pl