Wycieczki

ROK 2017/2018

WYCIECZKA KLASY 3A

Nasza wycieczka odbyła się 11.04.2018 r. Byliśmy na Mogielicy. Na początku przyjechaliśmy na plac koło szkoły. Naszymi opiekunami byli rodzice i oczywiście nasza pani. Wsiedliśmy do aut i pojechaliśmy. Jechaliśmy przez lasy i po górach. Kiedy dojechaliśmy na parking , to pani nam powiedziała jak mamy się zachowywać, kiedy będziemy szli przez las i przez pola. Powiedziała też, że każdego kogo spotka się w górach pozdrawia się mówiąc - dzień dobry. Co jakiś czas robiliśmy odpoczynki. Na trasie były różne mapy, a na drzewach zaznaczone były różne trasy. Na Mogielicę szliśmy około 2 godzin. Na szczycie była wieża widokowa, która ma już 10 lat i 20 m wysokości. Udało nam się pojedynczo wejść z panią, ale tylko na drugie piętro, ponieważ wyżej było niebezpiecznie. Obok wieży była mała budka z pieczątkami i mogliśmy sobie po kilka zrobić. Mieliśmy plecaki z kanapkami, wodą i różnymi smakołykami. W czasie odpoczynku na szczycie posililiśmy się tym wszystkim. Po krótkim odpoczynku postanowiliśmy wracać. Do szkoły wróciliśmy około 13.30. Tam już czekali na nas rodzice. To była super - wycieczka.

 Ania Chrobak, uczennica klasy 3 a

Pewnego słonecznego dnia, czyli 11 kwietnia  o godzinie 8.00 pojechaliśmy z klasą na wycieczkę, na Mogielicę.  Nasze mamy nas tam zawiozły. Byliśmy podekscytowani. Jedzie się tam około pół godziny. Gdy tam dojechaliśmy, natychmiast ruszyliśmy w trasę. Była dość ciężka, stroma i śliska. W czasie drogi częstowaliśmy się smakołykami i pomagaliśmy sobie dźwigać plecaki. Gdy wyszliśmy na szczyt Mogielicy – widoki były przecudne, zachwyciliśmy się.  Była tam też wieża widokowa, którą wzniesiono 10 lat temu. Potem odnaleźliśmy też budkę z pieczątką, wszyscy się pieczętowaliśmy, nawet kilka razy. Podziwialiśmy widoki, drzewa i ptaki. Niestety pani zadecydowała, że pora wracać. No trudno, ale na pewno kiedyś wrócę na Mogielicę.  

Gosia Pławecka, uczennica klasy 3 a

 

Mogielica to wysoka góra, idzie się na nią około 8 km. Szła z nami prawie cała klasa. Jednak Żani nie było, bo zachorowała. Musieliśmy wstać wcześnie, bo wyjazd był o 8.00. Jechaliśmy samochodami, jechała mama Ani, mama Gosi i Krystiana, i oczywiście nasza pani i jej córka Justyna. Dojechaliśmy na parking a potem szliśmy szlakiem. Po drodze spotykaliśmy innych podróżników. Pani mówiła, że trzeba mówić dzień dobry. Pod koniec było bystro, ale gdy wyszliśmy to zobaczyliśmy piękne widoki, nawet Tatry. Na szczycie była wieża widokowa, ja wyszłam na pierwsze piętro, bo wyżej już się bałam. Gdy odpoczęliśmy, to wróciliśmy do samochodów i do szkoły. Szkoda, że wycieczka trwała tak krótko.

Madzia Tokarz, klasa 3 a

PIESZA WYCIECZKA KLASY 2B - Poznajemy swoją miejscowość

W ostatni piątek września klasa II b wraz z wychowawczynią udała się na pieszą wycieczkę po swojej okolicy. Humory w tym dniu wszystkim dopisywały  za sprawą pięknej pogody.  Niespodziankę zrobił także wszystkim Kacper Stach, który wrócił o jeden dzień wcześniej z nad morza, gdyż bardzo chciał ten dzień spędzić z klasą. Wydawać by się mogło, że dojście do Marcina nie sprawi nikomu kłopotu. Po drodze musiały odbyć się aż  3 postoje, aby zregenerować siły na dalszą wędrówkę w kierunku  Górnej Laskowej. Po dotarciu na miejsce i miłym powitaniu Przez Panią Barbarę Bieda,  przyszedł czas na wspólną zabawę, gry i konkursy. Wszyscy świetnie się bawili. Trwała zacięta walka o zdobycie medali, które ostatecznie zdobyli: Marcin i Oliwia. Medale własnoręcznie wykonała Milena. Był też czas na zajęcia przyrodnicze w grupach. Po wspólnej zabawie przyszedł czas na posiłek, o który zadbali rodzice: Państwo Bieda, Sieja, Pławeccy. Dodatkowo Oliwia upiekła pyszne babeczki a Julia słodkie rogaliki. Jednak najbardziej smakowała wszystkim pizza, którą przywiózł nam na miejsce Pan Andrzej Kotlarz za co serdecznie mu dziękujemy. W tym też dniu mieliśmy dwóch solenizantów: Milena obchodziła 8 Urodziny, a Michał Imieniny. Czas szybko minął. Powrót był dla wszystkich miłym zaskoczeniem. Po zejściu na Folwark do szkoły wróciliśmy autobusem szkolnym. Każdy pytał  już o następną wycieczkę.

Krystyna Grzegorzek

ROK 2016/2017

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

31 maja 2017r. odbyła się programowa wycieczka uczniów kl. III do Zakopanego. W wycieczce wzięło udział 31 trzecioklasistów wraz z wychowawczyniami p. B. Rosiek, G. Gutowicz i p. B. Piaskowy. Wyjechaliśmy z Laskowej punktualnie o godz. 8.00 i po dwóch godzinach dotarliśmy na miejsce. Pierwsze udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ten piękny, drewniany kościół został wzniesiony przez górali jako wotum wdzięczności Matce Bożej za uratowanie życia Papieżowi Janowi Pawłowi II podczas zamachu, który miał miejsce 13 V 1981 roku. Potem wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Butorowy Wierch, skąd przeszliśmy pieszo na Gubałówkę, podziwiając piękne, tatrzańskie widoki. Z Gubałówki zjechaliśmy w dół kolejką linową. W Zakopanem odbyliśmy spacer wzdłuż Krupówek. Następnie pojechaliśmy zobaczyć słynne skocznie narciarskie, gdzie zimą odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach. Kolejnym punktem programu był rejs gondolami po jeziorze Czorsztyńskim. Po opuszczeniu gondoli na brzegu mogliśmy korzystaliśmy z wszystkich atrakcji na placu zabaw. Ostatnim etapem naszej wycieczki był spływ pontonowy Dunajcem czyli rafting w Pieninach. To największa i jedyna taka atrakcja w Polsce. Początkowo trochę się baliśmy czy się nie utopimy, ale szczęśliwie wszyscy cali dotarliśmy do brzegu.  To była ostatnia, może trochę ekstremalna, ale chyba największa atrakcja tej wycieczki. Do domu wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. Będziemy miło wspominać ostatnią wycieczkę z naszymi wychowawczyniami.

PIESZA WYCIECZKA KLAS ZEROWYCH

1 czerwca 2017 roku klasy O wyruszyły na pieszą wycieczkę do Nadola do Państwa Tynka. Po wyczerpującej wędrówce na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Przygotowany przez rodziców poczęstunek, wspaniały plac zabaw, grill i niezwykłe otoczenie, które zachęcało do zabaw. Wycieczka udała się wspaniale.

WYCIECZKA DO NOWEGO SĄCZA

W Dzień Matki uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, mgr Józefem Kołodziejem i panią Patrycją Florek oraz w towarzystwie kolegów i koleżanek z edukacji wczesnoszkolnej udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do dawnej stolicy naszego województwa. Po sprawdzeniu listy obecności, uczniowie zajęli miejsca w przyjaznym autokarze. Pierwszym punktem naszej wycieczki było spotkanie w Rogach z artystą rzeźbiarzem Józefem Lizoniem, który opowiedział nam o swoich dziełach. Ilość rzeźb zgromadzonych wokół domu artysty zadziwiła wszystkich! Po krótkim odpoczynku i zakupieniu pamiątek, wyruszyliśmy do Królowej Kingi w Starym Sączu, aby zobaczyć miejsca związane z życiem świętej. Następnie, udaliśmy się w kierunku pobliskiego Ołtarza papieskiego, który ożył w naszych oczach po opowieściach mgr Krystyny Grzegorzek, która wspominała swoje spotkanie w tym miejscu z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Później, czekały nas obiecane lody, podobno najlepsze w Nowym Sączu. Przed upalnym słońcem ukryliśmy się w urokliwym zakątku Miasteczka Galicyjskiego, a następnie powędrowaliśmy w dawne czasy przez zabudowania sądeckiego skansenu. W czasie spaceru nie było końca pytaniom i zadziwieniu, jak ludzie dawniej mieszkali. Czas szybko minął, a na nas już czekała kolejna atrakcja: sala w Małym Robinsonie. Tu nasi wycieczkowicze zaprezentowali niesłabnącą energię podczas eksploracji placu zabaw. To jednak nie był jeszcze koniec  naszej wycieczki. Przy promieniach zachodzącego słońca czekał nas w Gródku nad Dunajcem jeszcze rejs statkiem po jeziorze. Widoki były niesamowite, gdyż pogoda tego dnia szczególnie nam dopisała. W drodze powrotnej czekała nas miła niespodzianka – przeprawa promem w Tropiu. Trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do domu ze śpiewem majówki na ustach.

PIESZA WYCIECZKA KLASY 4B I 6B

21 września uczniowie klasy 4b i 6b wraz z wychowawcami udali się na jesienną wycieczkę pieszą. Pomimo nie sprzyjającej aury udało nam się pokonać trasę Laskowa – Kamionna (górna stacja wyciągu narciarskiego). Zdobywając laskowskie szczyty mogliśmy podziwiać nasz piękny krajobraz, otaczającą nas przyrodę i roślinność.  Dzięki pomocy  rodziców na szczycie mogliśmy ogrzać się przy grillu i zjeść ciepłe kiełbaski. Był to również czas wspólnej zabawy i  lepszego poznania się. Schodząc ze szczytu mogliśmy podziwiać widoki na różne strony Laskowej. Poszerzyliśmy swoją wiedzę i dowiedzieliśmy się gdzie leżą takie przysiółki jak:Ptaszkówka, Bania, Nowy Swiat, Widoma, Zbójka a także gdzie mieszkają nasi koledzy i koleżanki. Po południu zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.

W OJCOWSKIM PARKU NARODOWYM

Dnia 13.06.16 r. byliśmy na wycieczce w Ojcowskim Parku Narodowym. Najpierw zwiedziliśmy Grotę Łokietka, w której według legendy ukrywał się książę Władysław Łokietek przed rycerzami Wacława II, króla Czech. Następnie udaliśmy się do Jaskini Ciemnej, gdzie odnaleziono pozostałości narzędzi krzemiennych i fragmenty zbroi rycerskiej. Gdy wychodziliśmy z groty, zobaczyliśmy nietoperze. Te ssaki są tu pod ścisłą ochroną. Następnie wypiliśmy wodę ze Źródełka Miłości. Podobno, kto skosztuje tej wody, od razu zakochuje się w pierwszej ujrzanej osobie (na szczęście to tylko przesąd). Następnym punktem wycieczki były ruiny Zamku w Ojcowie, założonego przez Kazimierza Wielkiego. Jego dawną formę widzieliśmy na makiecie. Potem zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze z ekspozycją bogatą w przeróżne organizmy. Po obejrzeniu wystawy pojechaliśmy do zamku w Pieskowej Skale. Nie byliśmy wewnątrz, lecz widzieliśmy dziedziniec główny i piękny, renesansowy ogród. Następnie poszliśmy w kierunku Maczugi Herkulesa. Ta unikatowa formacja skalna powstała dzięki wietrzeniu, czyli rozkruszaniu wapiennych skał przez wodę z dodatkiem dwutlenku węgla. To był ostatni punkt wycieczki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do  McDonald’s, gdzie radośnie zregenerowaliśmy siły.

 Reasumując, zobaczyliśmy miejsce bogate w atrakcje geologiczne, przyrodniczei architektoniczne, w promieniach słońca, miłym towarzystwie i nastroju, a do tego bezpiecznie. Mogę powiedzieć, że to była najciekawsza wycieczka szkolna w moim życiu.

Klimek Wajda

WYCIECZKA NA SŁAWĘTÓWKĘ

Po udanej wycieczce autokarowej przyszedł czas na piesze wędrówki po naszej okolicy. 1 czerwca klasa III a wraz z wychowawczynią wybrała się na Sławętówkę. Razem z nami wędrowała Pani Halina Ficoń - mama Kasi, która dzielnie towarzyszy nam zawsze we wszystkich pieszych wyprawach od początku pierwszej klasy. Wędrując, wszyscy byliśmy ciekawi, jak wyglądają te diabelskie kamienie, o których opowiadają lokalne legendy. Po dotarciu na miejsce, rzeczywiście zobaczyliśmy potężne głazy, a na nim odbite czarcie dłonie. Udało nam się też odszukać miejsca, gdzie według wierzeń odpoczywał diabeł, niosąc olbrzymie skały. W drodze powrotnej zostaliśmy zaproszeni do Państwa Sławętów na pyszne kiełbaski z grilla. Rodzice zadbali też o inne smakołyki, napoje, słodycze i drobne upominki z okazji Dnia Dziecka. Ania z Gabrysią przygotowały wiele atrakcji i zabaw. Wszyscy świetnie się bawili i niechętnie myśleli o powrocie do szkoły.

Krystyna Grzegorzek

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

31 maja uczniowie klasy III a, III b i II a wraz z wychowawcami udali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do stolicy Tatr. Po sprawdzeniu listy obecności, uczniowie zajęli miejsca w autokarze. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich była obecność pana przewodnika, który jechał z nami już od Laskowej i przez całą drogę opowiadał nam ciekawostki na temat mijanych miejsc. Pierwszym punktem naszej wycieczki było przejście szlakiem Tatrzańskiego Parku Narodowego na Rusinową Polanę. Tatry zachwyciły wszystkich! Widoki były niesamowite, gdyż pogoda tego dnia szczególnie nam dopisała. Po krótkim odpoczynku, wyruszyliśmy do Królowej Tatr na Wiktorówkach, aby podziękować Matce Bożej Jaworzyńskiej za opiekę nad nami i prosić o potrzebne łaski. Następnie udaliśmy się w kierunku skoczni narciarskich. Tam mogliśmy zapoznać się z historią ich powstania oraz długością skoków oddawanych przez wybitnych zawodników takich jak Adam Małysz czy Kamil  Stoch. Później podjechaliśmy pod Butorowy Wierch, aby wyciągiem krzesełkowym zdobyć jego szczyt. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że każdy z nas może sobie kupić pamiątkowe zdjęcie zrobione w czasie wjazdu. W czasie krótkiego spaceru, mogliśmy zaopatrzyć się w pamiątki i prezenty dla najbliższych. Ponieważ czas szybko minął, musieliśmy wracać do domu. W drodze powrotnej czekała nas miła niespodzianka – lody, na które zaprosili nas opiekunowie. Trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Krystyna Grzegorzek  

Kontakt z nami

Zespół Szkół
im. Janusza Korczaka

Laskowa 2
34-602 Laskowa

tel.: (18)3333010 
fax: (18)3370833 
zslaskowa@zslaskowa.edu.pl

Galeria prac Uczniów