SKO w naszej szkole

21-11-2018

 

SKO w naszej szkole  czytaj więcej

Wspaniałe nagrody rozdane ..... czytaj więcej

FINAŁ AKCJI SKO 2018/2019

„Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej

4 czerwca 2019 r. w centrali Banku odbyło się uroczyste zakończenie akcji SKO – edycja 2018/2019 oraz finał konkursu „Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym      w Limanowej”. W spotkaniu udział wzięli laureaci Konkursu oraz ich opiekunowie, a także Zarząd Banku Spółdzielczego w Limanowej w osobach: Adam Dudek – Prezes Zarządu, Stanisław Paluch – Wiceprezes Zarządu, Waldemar Żurek - Wiceprezes Zarządu.

W kategorii dla uczniów-autorów projektów karty płatniczej z logo Banku, spośród nadesłanych do Banku prac, wyłoniono 21 laureatów. Wśród nich znalazła się uczennica z naszej szkoły – Karolina Marcisz z kl. VB. Za swoją pracę otrzymała wyróżnienie w formie power banku.

W kategorii dla szkół nasza szkoła zdobyła nagrodę trzeciego stopnia, w wysokości 400 zł.

Wybór zwycięskich szkół uzależniony był od oceny uzyskanej przez szkoły, wg. określonych kryteriów; głównie wyników działalności SKO oraz udziału członków SKO  w popularyzacji oszczędzania.

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS IV – VI W RAMACH EUROPEAN MONEY WEEK.

European Money Week – to projekt europejski, którego celem jest popularyzacja świadomego korzystania z usług finansowych i edukacji ekonomicznej społeczeństwa. Stałym elementem European Money Week w Polsce są działania związane z Projektem Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży  BAKCYL                                                                   .

W ramach tych działań, 13 marca br. w naszej szkole odbyła się ciekawa lekcja  z zakresu bankowości. Kierownik Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu Banku Spółdzielczego w Limanowej Sabina Załupska, opowiedziała uczniom o specyfice pracy w banku oraz trudnym, ale ciekawym zawodzie bankowca. Prezentacja pełna ciekawostek i zabawnych przerywników spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Na zakończenie spotkania uczniowie celująco zdali test ze zdobytej wiedzy, biorąc udział w quizie opracowanym na wzór gry Milionerzy.

Spotkanie było ciekawym doświadczeniem i mamy nadzieję, że przyczyni się do podejmowania w przyszłości przez młodych ludzi przemyślanych decyzji oraz świadomego korzystania z produktów bankowych.

WIZYTA W BANKU SPÓŁDZIELCZYM W LIMANOWEJ

5 marca 2019 r. uczniowie klasy III a i b z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Laskowej wraz z wychowawcami P. Renatą Dudziak i P. Marią Biedroń, odwiedzili Bank Spółdzielczy  w Limanowej, z którym współpracują w ramach SKO.

P. Sabina Załupska, Kierownik Zespołu Koordynacji Działalności Handlowej, oprowadzając grupę po placówce, przybliżyła historię i zakres działalności Banku, który ma bogate ponad 140-letnie tradycje. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję z bliska poznać pracę bankowca oraz dowiedzieli się jakie predyspozycje są potrzebne do pracy na konkretnych stanowiskach.  Spotkali się z P. Michałem Dudką, który opowiedział im o pracy skarbcowego, P. Natalią Papież i P. Moniką Szumilas, które zaprezentowały pracę sekretariatu oraz P. Wojciechem Grzegorzkiem, który omówił tematykę kredytów. Wiele emocji wzbudziła wizyta w gabinecie Prezesa Banku.  

Dzieci opuściły Bank z uśmiechami na twarzy i drobnymi upominkami. Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości.

W ramach podziękowania za wizytę ofiarowaliśmy wykonane własnoręcznie prace plastyczne nt. „Warto oszczędzać w Banku Spółdzielczym w Limanowej.

Serdecznie dziękujemy za wizytę.

 

Kontakt z nami

Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Laskowej

Laskowa 2
34-602 Laskowa

tel.: (18)3333010 
fax: (18)3370833 
zslaskowa@zslaskowa.edu.pl

Galeria prac Uczniów